Najbliższe wyjazdy na Express Narty

1 2 3 Data wyjazdu Ośrodek sportów zimowych
2017.11.26 (sobota)Janské Lázně  Status miejsc
          Status miejsc  

Kontrole na przejściach granicznych z Czechami

Kontrole na przejściach granicznych z Czechami

Na 14 przejściach granicznych Polski z Republiką Czeską przywrócono kontrole graniczne. Odprawę graniczną przeprowadza strona czeska. To ćwiczenia, ale polscy turyści kontrolami są bardzo zaskoczeni.

Każde auto wjeżdżające dziś do Czech jest zatrzymywane i kierowane na specjalny parking, gdzie służby dokonują kontroli. Na przejściu drogowym Jakuszyce – Harrachov od rana służbę pełniło ponad dziesięciu czeskich funkcjonariuszy. Ruchu samochodów osobowych i ciężarowych nie był zbyt duży z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Intensywnie padał śnieg i wiał porywisty wiatr.

Wyniki kontroli granicznej zaskoczyły nawet czeskich pograniczników. Wielu turystów z Polski nie posiadało nawet dowodu osobistego uprawniającego do przekroczenia granicy, nie mówiąc o paszporcie. Nasi rodacy jechali do Czech z nieważnymi dowodami rejestracyjnymi, dlatego posypały się mandaty.W Jakuszycach granicę przekraczali głównie narciarze z Polski, którzy korzystają jeszcze z bardzo dobrych warunków zimowych na czeskich stokach. Zaskoczenie turystów było ogromne, bo kontroli prowadzonej przez czeskie służby w przejściu w Jakuszycach, nie było od pięciu lat.

Kontrola graniczna najdłużej potrwa na drogowym przejściu granicznym Hradek – Kopaczów koło Bogatyni. Tam czeskie służby graniczne zatrzymywać będą do kontroli samochody przez dwa tygodnie.


INFO TVP3WROCŁAWDodał:"Administrator, dnia 10.03.2017, 23:51

[skomentuj] [wróć do newsów]

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by podrozowanie.pl

Pokrywa śnieżna
0 cm Spindlerowy Mlyn
0 cm Pec pod Sniezka
0 cm Zieleniec
0 cm Czarna Góra
0 cm Dolny Morava
0 cm Janskie Laznie
0 cm Herlikovice
0 cm Ramzova
0 cm Praded
0 cm Rokytnice
Trasy czynne na dzień 20.10.2017
- km Spindlerowy Mlyn
0 km Pec pod Sniezka
- km Zieleniec
- km Czarna Góra
- km Dolny Morava
0 km Janskie Laznie
- km Herlikovice
- km Ramzova
- km Praded
- km Rokytnice
Trasy biegowe czynne na dzień 20.10.2017